Karty paliwowe to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w wielu firmach, gdzie podstawą działania jest flota pojazdów. Dzięki kartom paliwowym możliwe jest bezgotówkowe rozliczanie transakcji dokonywanych przez pracowników na stacjach benzynowych. Karta paliwowa w teorii przypisana jest do pojazdu. Nie ma więc teoretycznie możliwości, by pracownik np. zatankował swój prywatny pojazd w ramach karty paliwowej. Ale jak wiadomo, Polak potrafi. Bardzo często takie nieuczciwe transakcje wykonywane przez pracowników są nie do wykrycia. Teraz jest rozwiązanie ? system monitoringu pojazdów Flota-Online, który umożliwia odczyt aktualnego poziomu paliwa, a także lokalizacji.

Dlaczego wybrać system zarządzania flotą Flota-Online

System monitoringu pojazdów Flota-Online udostępnia Klientom możliwość weryfikowania danych dotyczących tankowań podawanych przez kierowców z kartami paliwowymi wydawanymi przez stacje benzynowe. Integracja systemu Flota-Online z nawigacją Garmin daje dodatkowe korzyści dla naszych Klientów – zapraszamy do wypróbowania naszego systemu monitoringu ZA DARMO!

W sytuacji, gdy możliwe jest w firmie tankowanie z wykorzystaniem kart paliwowych, wszelkie informacje o tankowaniach są zapisywane bezpośrednio na nich. System monitorowania pojazdów Flota-Online pozwala na wczytanie danych z karty paliwowej, a następnie zestawienie ich z rzeczywistymi danymi podanymi przez urządzenie zamontowane w pojeździe (np. sondę paliwa). Dzięki temu w bardzo prosty sposób możesz zweryfikować, czy nie nastąpiła kradzież paliwa.

Integracja kart paliwowych z systemem Flota-Online

Wykorzystując karty paliwowe otrzymujesz fakturę zbiorczą za zatankowane paliwo, a wraz z nią plik z informacjami o wszystkich tankowaniach. Plik ten można wczytać bezpośrednio do systemu Flota-Online i dzięki temu możliwe jest porównanie danych z pliku otrzymanego bezpośrednio od firmy paliwowej z danymi dostępnymi w naszym systemie.

Wiele sieci obsługujących stacje benzynowe wystawia swoje karty paliwowe. Karty te umożliwiają nie tylko bezgotówkowe rozliczenia, ale bardzo często umożliwiają skorzystanie z promocji, takich jak niższe ceny paliwa. Do najpopularniejszych w Polsce kart paliwowych należą te wystawiane przez DKV, Shell, Statoil, Orlen, UTA, Lotos, BP.