Zużycie paliwa przez flotę pojazdów to rzecz naturalna i nieodzownie związana z pracą maszyn. Niezależnie od tego czy jest to kilka samochodów osobowych, czy też ogromny park maszynowy, skłonności niektórych ludzi pozostają niezmienne. Paliwo znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a Twoja firma ponosi straty. Aby tego uniknąć konieczne staje się monitorowanie stanu paliwa w pojazdach.

Sondy monitorujące zintegrowane z systemem zarządzania flotą

Najdokładniejsze wyniki osiąga się poprzez zamontowanie w zbiornikach paliwa sond stale monitorujących poziom paliwa. Sonda taka przesyła informację o poziomie paliwa, a system interpretuje dane i w połączeniu z przebytą trasą informuje nas o faktycznym zużyciu paliwa przez dany pojazd. Dzięki kontroli zużycia paliwa zyskujemy pewność, że paliwo “pracuje” tylko na naszą korzyść.

Kontrolując poziom paliwa i jego zużycie przez pojazdy zyskujemy jeszcze jedną ważną informację. Zauważając zwiększone zużycie paliwa przez dany pojazd i eliminując czynnik ludzki zyskujemy informację o potencjalnej awarii pojazdu. Taka wiedza pozwoli nam zaplanować przerwę techniczną i znaleźć zastępstwo dla awaryjnej maszyny.