Komunikacja z kierowcą klasycznie

Dotychczasowe formy komunikacji z kierowcami zawiadywanej floty polegały głównie na telefonii komórkowej. Mogły to być rozmowy telefoniczne lub krótkie wiadomości tekstowe (SMS). Niezależnie od formy jest to komunikacja kosztowna, szczególnie jeśli nasza flota obejmuje swym działaniem obszar większy niż kraj. W przypadku komunikacji międzynarodowej dochodzą koszty np. roamingu.

Komunikacja z kierowcą dzięki systemowi Flota-Online

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów został stworzony system komunikacji z kierowcami pomijający telefonię komórkową. Jest to system łączności dwukierunkowej opierający się na przesyłaniu wiadomości tekstowych wyświetlanych bezpośrednio na panelu kierowcy – np. w urządzeniach Garmin. Kierowca po otrzymaniu komunikatu ma możliwość odpowiedzenia na niego jedną ze zdefiniowanych odpowiedzi. Taki sposób komunikacji jest bardziej niezawodny od klasycznych wiadomości tekstowych przesyłanych za pośrednictwem telefonii komórkowej. Obsługa systemu jest znacznie mniej absorbująca niż obsługa telefonu. A co najważniejsze ? komunikacja ta odbywa się bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zdalna zmiana miejsca przeznaczenia

Korzyści płynące z możliwości swobodnej kosztowo komunikacji z kierowcami floty są ogromne. Ogromną zaletą systemu powiadomień przesyłanych do kierowcy jest jego integracja z systemem GPS. Taka kombinacja daje możliwość automatycznego wyznaczenia nowej trasy (na przykład w przypadku zmiany miejsca przeznaczenia transportu) tuż po zaakceptowaniu wiadomości przez kierowcę. Kierowca nie jest zmuszony do zatrzymania pojazdu. Nie musi na nowo szukać miejsca docelowego. System sprawnie i automatycznie wyznaczy dla niego nową optymalną trasę.

Omijanie problemów na trasie

Podobnie rzecz ma się podczas napotkania zakorkowanej drogi. Kierowca powiadomiony przez centralę o kłopotach z przejezdnością danego odcinka może od razu zaakceptować wyszukanie alternatywnej trasy (nawet przed wyznaczeniem objazdów przez służby drogowe). Zyskujemy tak cenny czas, a kierowca komfort jazdy bez konieczności zatrzymywania pojazdu i mozolnego wyszukiwania trasy zastępczej.


Oferowana przez nas aplikacja jest w pełni konfigurowalna przez centralę i umożliwia:

  • tworzenie komunikatów centrali (raz wprowadzone komunikaty zostaną zapisane, tak aby można było korzystać z nich w przyszłości),
  • tworzenie komunikatów kierowców (dzięki czemu kierowca będzie miał zaprogramowane odpowiedzi, np. “Stoję w korku”, “Awaria  samochodu”),
  • tworzenie zapytań centrali, na które kierowca ma daną gotową odpowiedź, wybieraną z listy (zazwyczaj są to odpowiedzi typu TAK, NIE, POTWIERDZAM, itp.).

Spółka zakończyła projekt inwestycyjny – Zakup licencji na produkowanie i sprzedaż urządzenia do monitorowania obiektów wraz z oprogramowaniem nim sterującym. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.